BeautifulPeople.com

Na internetu můžeme najít nespočetný počet nejrůznějších druhů seznamek, ale jedna je naprosto odlišná a geniální. Server www.beautifulpeople.com, už podle názvu naznačuje, že je určen jen krásným lidem.

Ač to může vypadat jako naprostá hloupost, beautifulpeople.com se skutečně touto zásadou řídí. A o co jde? Svůj profil si může založit prakticky každý, kdo by se chtěl na tuto seznamku dostat. Poté, co si uživatel profil vyplní, nahraje si i svou fotku. A pak se rozhodne. Během následujících osmačtyřiceti hodin o vzhledu nového uchazeče hlasují ti uživatelé opačného pohlaví, kteří už na beautifulpeople.com jsou přihlášeni. Právě oni mají v rukou, zda se nový zájemce na server dostane nebo zda musí čekat.

Podle čísel se na beautiful people dostane jedna přihláška z pěti. Tento populární web má v současnosti více než 550 tisíc členů ze 190 zemí. Nejúspěšnější zemí, co se týče přijatých přihlášek, je Brazílie. Naopak nejhůře jsou na tom britské ženy. Na beautifulpeople.com se dostane každá třetí z dvaceti. Nejúspěšnější v přijímání jsou Norky a mužům vévodí Švédi.

Server beautiful people com má své zásady a proto na přelomu roku 2009/2010 kvůli příbytkům na váze a zhoršenému vzhledu hodně uživatelů odstranil. I tady se dá vidět, že projekt, který vznikl v roce 2002 v Dánsku, je myšlen skutečně vážně. Na beautifulpeople.com se skutečně dostanou jen krásní lidé, kteří mohou poznat krásné kamarády a najít si krásnou známost. Za celou dobu existence beautifulpeople přijalo 360 tisíc lidí, zatímco 1,8 milionů jich bylo odmítnuto.