CSFD.cz – Česko-Slovenská filmová databáze

Pokud si chcete zajít do kina a váháte, co navštívit nebo nevíte, jaký program v televizi naladit, zcela určitě vám pomůže internetový portál www.csfd.cz. Tato zkratka v překladu znamená Česko-Slovenská filmová databáze, která svou roli bezesporu splňuje. Najdete zde vše, co vás o vámi zvoleném filmu zajímá.

Csfd.cz funguje od roku 2001, kdy ji založil Martin Pomothy. Právě ten přišel na český internetový trh s tím, že lidé si budou moci zjistit cokoliv o jakémkoliv filmu. V této databázi se jen málokdy stane, že nenajdete, co právě hledáte. Mimo to se Česko-Slovenská filmová databáze často stává partnerem nejrůznějších akcí, které s filmem souvisí – například kino a DVD premiér.

A k čemu hlavně server čsfd.cz slouží? Hlavním cílem je, že vyhledá film, který zrovna chcete. K danému filmu vám nabídne komentář, o čem snímek vlastně je. Také se dozvíte, kdo je jeho režisérem, kdo obsadil hlavní rolem jak je film dlouhý či jak se jmenuje v jiných jazycích. Uživatelé CSFD pak pod každý film přidávají své vlastní komentáře a snímek hodnotí hvězdičkami. Podle toho pak také můžete poznat, jak je film kvalitní a oblíbený.

Jedná se tedy o databázi nejen českých a slovenských, ale celosvětových filmů. Kromě toho zde můžete najít profily herců a jejich životopisy. Pokud vás zajímá, jaký je televizní program, či jaké jsou kino a DVD premiéry, opět není lepšího místa, než csfd.cz. Jsou zde i nejrůznější tabulky a žebříčky. Do veškerého dění se díky jednoduché registraci můžete zapojit také a sledovat tak, co se na filmovém nebi děje.