Facebook.cz

Do pětašedesáti světových jazyků už je přeložen komunitní internetový portál www.facebook.cz. Poté, co jej v roce 2004 založil student Harvardovy univerzity Mark Zuckerberg, nabral facebook.cz na obrátkách a v současnosti je tato sociální síť pátou nejnavštěvovanější internetovou stránkou na celé planetě.

Facebook je nejrozšířenější v USA, Kanadě a Velké Británii, ale také v České republice má své stálé místo. Už od roku 2004 existuje tato sociální síť, která každý den přijme 250 tisíc nových uživatelů, kteří za měsíc shlédnou tuto stránku více než 65 miliard krát. A co pro to, abyste se stali členem facebooku musíte udělat? Stačí se jen bezplatně zaregistrovat, poté už je server váš.

Na svůj profil si umístíte nejrůznější fotografie, videa, vyplníte informace, jaké chcete, uvedete, co studujete, kde pracujete, zda jste zadaní či co máte rádi. To stejné uvedou také vaši známí, které si pomoci jména a příjmení na facebook.cz můžete snadno vyhledat. Tak jako vy je, i oni vás mohou oslovit a požádat o zařazení mezi přátele.

Vaši kamarádi už mají své kamarády, které třeba znáte a tak můžete získat známých ještě více. A k čemu dalšímu facebook ještě slouží? Funkcí je opravdu mnoho, se známými můžete chatovat, posílat zprávy, psát na jejich zeď či se zapojovat do diskuzí, které si na své zdi vytvoří. Také vy si na svou zeď můžete napsat, co zrovna děláte, na co myslíte, nebo co vás jen tak napadne. Tento příspěvek je pak přístupný pro ostatní uživatele, kteří vám to mohou různě okomentovat.

Kamarády můžete šťouchnout či pomocí aplikace Friend for Sale s nimi obchodovat. Facebook nabízí také obrovské množství aplikací a tak si zde můžete zahrát nejrůznější hry, jako starání o farmu, akvárium či o restauraci. Také nejrůznější kvízy, soutěže, přidávání se do skupin, posílání dárků či přání má na facebook.cz své stálé místo.