Flickr.com

Byli jste na dovolené, na svatbě, nafotili jste si nového pejska či jste si jen tak vyšli ven s kamarády a udělali si pár fotek, které jim chcete ukázat? Nejen pro ně, ale prakticky pro všechny je tady server www.flickr.com, kam se dají vámi vyfotografované snímky jednoduše uložit a s ostatními uživateli je tak můžete velmi snadno sdílet.

Je to jednoduché, na flickr.com se stačí jen zaregistrovat a poté už přidávání fotek nemůže být problém. Pochopitelně, pro ty, co s ostatními chtějí sdílet i svá videa, není na tomto serveru problém. Poté, co fotografii na flickr nahrajete, zvolíte si, jakou bude mít licenci a jak může být případně šířen dále. Dá se však čekat, že budete vkládat fotky a videa právě proto, aby je mohli vidět a sdílet ostatní uživatelé, takže tento komunitní web může sloužit pro mnohé jako taková fotobanka.

Server flickr.com vznikl v roce 2004 pod společností Ludicorp. O rok později už se ale jeho vlastníkem stalo Yahoo. Ve stejném roce se pak sídlo společnosti přesunulo z Kanady do Spojených států americkým, kde sídlí dodnes. I proto je hlavním jazykem flicku angličtina, ale dá se také zvolit z nabídky jazyků dalších.

Hlavní funkcí a posláním flickru je vkládat na tento server své fotky a videa, stejně tak, jako si prohlížet ta od uživatelů ostatních. Pokud si tedy chcete udělat pořádek ve svých fotkách, vytvořit si své fotoalbum, které můžete kdykoliv a komukoliv ukázat, právě flickr.com je ideální možností, jak toho dosáhnout. Z uložených fotek si pak dále můžete vytvářet různé koláže, kalendáře, pohlednice, fotoknihy a další produkty, které se budou týkat vámi pořízených fotografií.