Recenze na Hledám práci na hledampraci.cz

Author
  • kvalita webu

Mezi jednu z nejčastějších vět lidí, kteří jsou aktuálně bez práce, ale se svou situací se něco snaží udělat a práci si najít, patří věta slova „hledám práci“. Tak proč to nezkusit na hledampraci.cz?!

Široká nabídka práce a zaměstnání

Personální server Hledám Práci.cz se řídí heslem: široká nabídka práce a zaměstnání. Nabízí tak služby uchazečům o práci, zaměstnavatelům i personálním agenturám. Tedy široký rozhled pro všechny. Předností stránky však není ani vzhled ani množství nabídek.

Uchazeči o práci mohou listovat v pracovních nabídkách, zdarma si vložit životopis, ale také pročítat užitečné rady s hledáním práce a orientace na pracovním trhu. Personální agentury tak zde mohou své potencionální zaměstnance najít, nebo vložit inzerát a počkat si, kdo se na něj ozve. Tyto funkce jsou zdarma, pak jsou tady ale ještě nadstandardní služby, jako je partnerství stránky, inzeráty dle předlohy či přednostní odkazy.

Také Extra Job

Pracovní nabídky se na hledampraci.cz dají hledat tradičně podle zvolených kritérií. Tedy obor, požadovaný plat či místo práce. Dá se zvolit také odkaz TOP nabídky práce, kde na zaměstnance čeká deset nejprestižnějších nabídek. Speciální nabídky jsou vystaveny také v kategorii Extra Job.

Po zvolení vybrané nabídky vyjete uchazečům o práci okno se základními informacemi dané nabídky s požadavky, ale také informacemi o zaměstnavateli. Inzerát se dá přeposlat přátelům, nebo na něj také přímo v novém okně odpovědět i s přiloženým životopisem.

Nabídka práce

Při hledání práce se dá vycházet pouze z devíti kategorií, takže nalezení některých pozicí může být docela problém. Například obchodní zástupce musí hledat mezi kategorií obchod/nákup/marketing, která jen v Praze skrývá 160 nabídek. Místo Jihomoravského kraje je třeba hledat v „Brněnském kraji“, který těchto nabídek čítá 76. V den tvoření tohoto textu bylo 41 nabídek také v „Ostravském kraji“. Kdyby práci hledal programátor, hledal by v kategorii IT/telekomunikace, kde podle zvolených regionů jsou nabídky následující – 74, 11 a 8. Celkový počet všech pracovních nabídek na hledampraci.cz byl 2562.

Hodnocení

Pokud se někdo rozhodne hledat práci doslova na stránce hledampraci.cz, možná bude zklamaný. Přehlednost, kategorie, ani počet nabídek nejsou dostačující. Mírně spokojenější mohou být pracovní agentury, které mohou inzeráty zadávat zdarma. Uchazeči o práci ale asi budou práci hledat jinde.