My Space – www.myspace.com

Dlouhou dobu zaujímal server www.myspace.com nejvyšší postavení mezi sociálními servery vůbec. Až v roce 2008 se dostal na první místo Facebook. MySpace.com bylo založeno už v roce 2003 a současným prezidentem je Tom Anderson, vlastníkem je pak News Corporatin. Zvláštností oproti jiným webům je fakt, že kvůli ochraně dětí je MySpace.com přístupno až od čtrnácti let.

A o co se na My Space jedná? Hlavním cílem tohoto komunitního webu je sblížit lidi, kteří mezi sebou pomocí svého profilu mohou komunikovat, sdílet své fotografie, videa, hudbu a využívat nespočetného počtu aplikací. Registrace na My Space je pochopitelně zdarma, poté už je jen na vás, co se svým profilem budete dělat.

Jak už bylo řečeno, tento web je druhý nejužívanější komunitním serverem na světě a proto je počet uživatelů obrovský. Už od samého začátku ale byl MySpace.com dobře připravený a nikdy se nestalo, že by web nezvládal stále rostoucí počet uživatelů. Ti si mohou volně provádět, co se svým profilem budou dělat. Oproti jiným webům je zde velká možnost, jak si svůj osobní profil vylepšit.

Ostatní funkce jsou ale na My Space podobné. Hlavním cílem je být v kontaktu s kamarády a hledání nových lidí. Funguje zde i seznamka, na profil si můžeme volně vkládat a upravovat fotografie či videa. Na MySpace můžete i chatovat a zapojovat se do nejrůznějších diskuzích skupin či si vytvářet vlastní blogy.

Hlavním sloganem MySpace.cz je A place for friends, tedy místo pro přátele. Těch tady najdete skutečně hodně, můžete zde ale také najít profily nejslavnějších lidí světa, hlavně pak herců, zpěváků či sportovců ze světa showbyznysu.