Návod: Jak změnit vzhled svého Facebooku

Návod je určeny pro ty, co používají internetový prohlížeč Mozilla Firefox (ke stažení), instalaci věřím, že zvládne každý.

Instalace doplňků

Pro možnost změny vzhledu je zapotřebí nejen zmíněný prohlížeč, ale také několik doplňků, které se instalují snadno. Stačí kliknout na Add to Firefox. Prvním z doplňků je Greasemonkey, druhým pak Stylish.

Při instalování budete upozorněni o přidávání doplňku. Klikněte na Instalovat nyní.

Po nainstalování tohoto doplňku by se měla zobrazit v pravém dolním rohu prohlížeče ikonka opičky. Ta symbolizuje zapnutí Greasemonkey a možnost pokračovat. Lze udělat oba tyto kroky najednou, aby se nemusel tolikrát restartovat Firefox.

Instalace Stylish:

Po tomto kroku by se mělo objevit symbol S vedle opičky(Greasemonkey). Restarturje prohlířeč a měla by Vás uvítat zpráva:

Jestli je vše do tohoto kroku v pořádku, tak gratulujeme.

Hledání vzhledu pro můj Facebook

První krok jsme zvládli (ten těžší). Pokračujme finálním výběrem vzhledu, kterým poctíme svůj Facebook.

Na výběr je spousta šablon, vybírejte například z Userstyles.org, kde jich je skutečně desítky. Co je důležité přibývají další…

Teď postup. Vyberte si svůj finální vzhled a klikněte na Install as a user script a Install with Stylish. 

Potvrďte ve vyskočeném okně.

Po instalaci vzhledu by se mělo rozsvítit S, které je v pravém dolním rohu. Facebook by měl být již v novém hávu, není-li tomu tak, pak zkuste klepnout na symbol S a vybrat vzhled. V případě, nefunkčnosti napište do diskuze pod článkem.

Věřím, že se povedlo a teď již koukáte na nový vzhled Facebooku. Není to hned lepší než stále stejné prostředí? Změna funguje, jak před změnou (náš případ), tak po změně, o které jsme psali.