Netlog – netlog.cz, www.netlog.com

Ačkoliv komunitních webů je na internetu k naleznutí nesčetně mnoho, každý se nějak liší. A hodně od ostatních se pak liší www.netlog.com. Jedná se o online platformu, kde se zdarma zaregistrovaní uživatelé starají o svou online síť.

Netlog je vyvíjen společností Netlog NV, která má své sídlo v belgickém známém městě Gentu. Tento komunitní web byl a je určen především pro mladé lidi z Evropy. V současnosti má více než šedesát milionů aktivních členů, kteří používají web ve dvaceti různých jazycích. Počet členů pak neustále rapidně roste. V mnoha evropských zemích je netlog.cz dokonce nejprohlíženějším webem vůbec.

Cílem netlog.cz je, aby si každý nový člen vytvořil svou vlastní stránku. Na ni si pak, jako na mnoha dalších webech, umístí své základní údaje, vyplní nejrůznější informace, přidá fotografie či videa, zavede své blogy. To stejné pak může sledovat také u svých přátel z netlogu.

Mimo to se ale na profil dají přidávat písničky, plánovat události, ale také hrát hry a používat jiné aplikace, které vás určitě jen tak neomrzí. Netlog.com ale dokáže využívat i jiných webů a proto zde můžete být v online spojení s Twitterem či dalšími věcmi, které jinde nenajdete a které dělají web unikátním.