Přátelé – hi5.com a hi5.cz

Jedním z velmi oblíbených sociálních portálů je hi5. Tento web je, jakožto v mnoha zemích, populární i u nás a čítá mnoho členů. Co je však zvláštní je to, že hi5.com je velice rozšířená v Mexiku, kde je desátou nejnavštěvovanější stránkou vůbec.

Hi5.com vznikl v roce 2003, kdy ho založil Ramu Yalamanchi. Ačkoliv hi5 vzniklo v USA, je populární zejména v jiných zemích. Současným majitelem je společnost Sona Networks, která má pod sebou asi šedesát milionů uživatelů. A o co se jedná? Tento komunitní web tak, jako mnoho dalších sociálních sítí vsadilo na kontakt mezi uživateli, kteří mezi sebou nejen chatují, ale sdílejí společné fotografie, videa či zážitky.

Každý, kdo se chce na hi5.cz dostat, má lehkou cestu. Stačí se jen zdarma registrovat a cesta na osobní profil je tak volná. Pak už záleží na každém uživateli, jakou si vytvoří přezdívku, vzhled svého profilu, na který si umístí osobní údaje, nejrůznější fotky a videa. To všechno může sdílet s nejbližšími přáteli, ale i s ostatními lidmi z celého světa, kteří se na hi5 dají snadno vyhledat.

Pomocí online chatů či vzkazů můžete být s kýmkoliv v kontaktu prakticky kdykoliv. Čím se ale www.hi5.cz liší od ostatních podobných webů je poměrně velké množství aplikací. Pokud se tedy nudíte, stačí najet na www.hi5.com a vybrat si z velmi široké škály her a podobných aplikací. Mnoho lidí v tom ale také hledá nevýhodu a říká, že právě kvůli tolika aplikacím nesplňuje hi5 své hlavní poslání, kterým je především kontakt a komunikace s lidmi.