tropikal island, tropical island na www.tropical-islands.de

Naši němečtí sousedé skutečně ví, jak využít nepotřebné prostory. Z nevyužitého bývalého vojenského hangáru, o kterém takřka nikdo nevěděl, udělali jedno z nejnavštěvovanějších míst nejen v Německu, ale v Evropě vůbec. Vybudovali v něm totiž umělý ostrov s řadou atrakcí, o kterém se více dozvíte na www.tropical-islands.de.

Tropical Island je 360 metrů dlouhého, 210 metrů širokého a 107 metrů vysokého prostrou, který má objem 5.5 milionu m³ prostoru, kde každý den může zavítat až sedm tisíc návštěvníků. Šedesát kilometrů jihovýchodně od Berlína je město Briesen, v části Halbe v Dahme-Spreewald, kde se Tropikal Island nachází.

Tropical-islands.de nabízí obrovské množství využití, které do pár vět skutečně nejde vystihnout. Jsou zde laguny, pláže, tobogány, skluzavky, vířivky, nespočet bazénů, sauny, či mořská voda s pláží. Nejpopulárnější je Bali laguna, kde je největší koncentrace vodní zábavy.

Základní cenou je pětadvacet euro pro osobu. Všichni se tak mohou těšit na části jako tropický květinový svět, vesnice s tropickým jídlem, vršek v tropickém deštném pralese či na tropické moře s písečnou pláží. Zde můžete na lehátkách či ve stanu klidně přespat. Za mořem už tak nemusíte jezdit do dalekých letovisek, stačí navštívit tropical-slands.de.