Twitter.com – česky na Twitter.cz

Chcete svým přátelům sdělit, co právě děláte nebo na co se v nejbližší době chystáte? Zajímá vás, co právě dělají oni? Nejlepší příležitostí, jak to na internetu zjistit, je stránka www.twitter.com. Zde mezi sebou lidé komunikují pomocí mikrologů. Do každého z nich mohou napsat 140 znaků a sdělit tak celému světu, co právě dělají.

Sociální sít Twitter byla založena v roce 2006. Ke klíčové myšlence vytvořit na internetu mikrology přišel Jack Dorsey, který také celý projekt spustil. Společnost, která sídlí v Kalifornii ve městě San Francisco, nikdy sice nevydala, kolik má twitter.com uživatelů, ale podle průzkumů je třetí nejpoužívanější sociální sítí na světě. I to svědčí o tom, jak je twitter.com populární.

Tato sociální síť slouží uživatelům, kteří se zdarma zaregistrují, aby na svém profilu sdíleli krátké zprávy podobné sms, takzvané tweety. Každý tweet může obsahovat maximálně 140 znaků, což ukazuje na hlavní cíl tohoto webu. Tím je sdělit toho co nejvíce, vybrat co nejdůležitější podstatu, ale v málo znacích tak, aby zpráva byla co nejefektivnější. A to vše na svých mikroblozích.

Uživatelé tak na svých tweetech nejčastěji odpovídají na otázku – Co právě dělám? S touto otázkou také celý twitter vznikal. A tak na internetu nebo pomocí telefonů uživatelé píší, co je zrovna napadne, co v danou chvíli dělají nebo co mají v plánu dělat. Pomocí svých tweetů tak mohou během krátké chvíle pozvat své kamarády nebo informovat, kde a kdy se sejdou. Že je twitter.com ve světě velmi populární, ukazuje pětapadesát milionů návštěv webu za měsíc, ale také fakt, že tento sociální web používá řada předních světových osobností ať už z politiky, showbyznysu či ze sportu. Mezi ty nejzajímavější určitě patří americký prezident Barack Obama či cyklista Lance Armstrong. Dnes můžete najít twitter už i česky na adrese twitter.cz.