Recenze na Volná pracovní místa na prace.cz

Author
  • kvalita webu

Pokud aktuálně hledáte práci pomocí internetových pracovních portálů, je dost velká šance, že vám k tomu může dopomoct portál práce.cz, který je u nás zřejmě nejznámější.

Práce.cz – zaručená kvalita

Práce.cz je společně s portálem jobs.cz nejznámějším portálem s pracovními příležitostmi u nás. Práce.cz zároveň nabízí nejvíce nabídek na českém trhu, aktuálně, v den tvoření tohoto textu, jich bylo 29 245.

Úvodní stránka portálu je přehledná, najdete zde vše, co budete potřebovat. Horní část stránky slouží přímo k hledání volných míst, následuje poradna či sekce mojeprace.cz. Zde si můžete založit bezplatně agenta, který vám bude posílat na mailovou adresu aktuální pozice dle vámi zadaných požadavků. Dále si zde můžete založit a vystavit životopis. Opět zdarma. Čím více toho o sobě uvedete, tím větší máte šanci, že vás někdo bude kontaktovat. A pak je tady ještě odkaz porovnání platů, který vám prozradí, jaké jsou ve vybrané profesi platy. Pro všechny tyto kategorie platí, že je nutno provést registraci, jsou tedy dostupné jen pro přihlášené uživatele.

Hodně zajímavých informací na vás čeká také v sekci poradna, kde se dočtete rady pro hledání práce, aktuality z trhu práce, například na výpočet mezd můžete použít kalkulačky, podívat se na seznam úřadů práce, pročíst si právní rady či si zjisti pracovní horoskop. Všechny články, které jsou v poradně uvedeny, jsou psány ve vysoké kvalitě a opravdu pro vás mohou být přínosné.

Hledáme práci

Pojďme už se ale podívat na samotné hledání práce, k čemuž práce.cz slouží. Jako klíčový je zde tedy hned úvodní odkaz nabídka práce. Nejprve zvolíte lokalitu, kde chcete pracovat, poté můžete napsat obor či se k němu dostat přes klíčová slova. A nebo zvolit z kategorie 25 oborů a dalších přidružených profesí. Níže zvolíte, zda se má jednat o plný či zkrácený úvazek. Pokud chcete volit i z dalších kritérií, zapnete si rozšířené hledání – tedy plat, vzdělání či pro koho je práce vhodná.

Po zvolení požadavků si budete moct vybrat ze seznamu nabízených pozic. Pokud vás některá osloví, stačí ji otevřít, přečíst si požadavky, nabídky, informace a přes tlačítko odpovědět můžete ihned reagovat a případně přiložit i potřebné soubory.

Podobně probíhá také hledání brigád, dalším z odkazů je také nabídka pro OZP, kde si navíc přečtete poradnu pro tyto osoby. Zároveň, pokud OZP chcete zaměstnat, můžete zde zdarma vystavit inzerát.

Důležitou částí je také pravý sloupec, kde můžete vybírat přímo dle společností, které s portálem práce.cz v oblasti volných pracovních míst spolupracují. Jen namátkou to jsou Česká spořitelna, McDonald’s či Billa.

Jak už bylo uvedeno, pro snadnější postupy a odpovědi na pracovní nabídky je doporučeno zdarma se zaregistrovat a používat účet portálu práce.cz. Pak je tady samozřejmě místo i pro firmy, které chtějí zadat inzeráty, to už je ale za poplatek. Na oplátku, portál zaručuje svou kvalitu. Po registraci na firmy navíc čekají výhodné balíčky či zvýraznění inzerátů.

Nabídka práce

Portál prace.cz patří mezi ty nejlepší pracovní portály, které u nás jsou. O tom svědčí i modelový příklad. Pro obchodní zástupce aktuálně 5490 nabídek, nelze však přesně rozlišit, kolik z nich se nachází v jaké lokalitě, i když filtr zde samozřejmě použít lze. Stejně je to u pozice programátor, pro kterou práce.cz vyhledal 1814 nabídek. Ty lze řadit jak podle relevance, tak podle data.

Hodnocení

Práce.cz je u nás absolutní špičkou. Snadná orientace, spousta nabídek, výhodné založení vlastního profilu, spousta dalších rad a tipů. Zde se práci hledat vyplatí.