XChat.cz – XChat by centrum homepage

V současné době už jen málo lidí nevyužívá na internetu komunikace pomocí chatu na nejrůznějších stránkách. Víte ale, který chat byl u nás v České republice tím prvním? Ti z vás, co si mysleli, že to byl www.xchat.cz, mají pravdu.

Doména xchat.cz byla spuštěna pětadvacátého srpna roku 1998. Zakladatelé webu jsou Pavel Francírek – Franci, Martin Michale – Bizi a Jiří Vaníček – George, kteří byli v roce 2000 rozšířeni o Jakuba Olexu. X Chat je na našem území jasně největším chatováním portálem, který je provozován společností Centrum Holdings pod záštitou portálu Centrum.cz.

Tak, jako u každého chatu, i zde je hlavním smyslem a cílem komunikace s lidmi, která probíhá právě přes chat. Pomocí jednoduché registrace, která je zdarma, si vytvoříte svůj profil a zvolíte přezdívku, pod jakou budete na xchatu vstupovat. Ve svém profilu si nastavíte osobní informace a také si můžete přidat vaše fotografie. I proto budete vědět, s kým si právě chatujete nebo s kým se seznamujete.

Právě seznamování je totiž hlavním cílem xchatu. Do svého profilu si mimo jiné nastavíte, jaké máte zájmy, jakým životním stylem žijete, jakou máte postavu a také vložíte fotky do fotoalb. Pak už není problém, najít si nové kamarády. Pak už si jen vyberete místnost, kde chcete chatovat. Místností j je zde, tak jako uživatelů, pořádná spousta. Uživatelé xchat.cz pořádají také nejrůznější srazy a akce, můžete se zapojit do jakéhokoliv fóra a pokud se vám zrovna nechce chatovat, můžete si zahrát nějakou hru.